Autoevaluace

Výsledky dotazníkového šetření v mateřské škole

Naše mateřská škola se zapojila do projektu dotazníkového šetření Mapa školy, které pro české školství připravila nevládní společnost SCIO zabývající se problematikou vzdělávání.

Zcela anonymní dotazníkové šetření, které proběhlo i v naší mateřské škole v rámci projektu Mapa školy, zjišťuje zpětnou vazbu od rodičů, učitelek a provozních zaměstnanců, kteří se do akce dobrovolně zapojili. Výsledky, které poté společnost SCIO nejen statisticky zpracovala, ale i porovnala s výsledky všech do projektu zapojených školek, dávají naší školce možnost nového pohledu na potřeby rodičů, práci učitelů i provozního personálu.

Kontext s jinými školkami dává nahlédnout do předností i slabin školky a umožňuje tak vedení školy nejen pokračovat ve správných, již nastoupených a dobře hodnocených trendech (výuka, vzájemná komunikace, spokojenost rodičů/učitelů a dalšího personálu), ale i připravit nápravu pro zlepšení tam, kde hodnocení nevyznělo příznivě.

Dotazníkové šetření proběhlo v měsíci březnu. Naše školka se podle celkového hodnocení a porovnání výsledků mezi zúčastněnými školkami umístila na výborných předních místech ve všech oblastech posuzovaných účastníky dotazníkového šetření. A v čem naše školka vyniká (mimo jiné) v porovnání s ostatními mateřskými školami? Šlo zejména o tyto oblasti: způsob předávání informací rodičům ze strany školy, přístup učitelek k dětem, vedení/organizace školy, přístup školy ke vzdělávání dětí, provozní doba školy, školní zahrada, vzhled a výzdoba vnitřních prostor školy aj.

A jak vnímají rodiče atmosféru v naší školce? 78 % zákonných zástupců odpovědělo, že ve třídě jejich dítěte je dobrá a pohodová atmosféra. 13 % rodičů nedovedlo tuto oblast posoudit. Na otázku „Chodí Vaše dítě do školy rádo a je v ní spokojené?“ uvedlo 79 % rodičů, že rozhodně ano a 21 % spíše ano. 96 % rodičů by si znovu vybralo pro své dítě tuto školku, pokud by se mohli znovu rozhodnout.

Pro podrobné prostudování výsledků naší školy můžete kliknout zde.

Individuální zpráva analýzy výsledků ZDE. (695.3 kB)

Děkujeme všem zúčastněným rodičům za jejich zpětnou vazbu, a i nadále se budeme snažit, aby naše školka patřila mezi ty nejlepší.

Ing. Marie Kruntová, MBA

Ředitelka školy