15.3. - 19.3. - Opakovací týden

V tomto týdnu budeme opakovat a připomínat si, že už se nám blíží Jaro.

Příloha č.1 - příběh ,,Jak rostou rostliny"

Přečteme dětem krátký příběh a povídáme si o tom, jak kytičky rostou, co potřebují a jak musíme postupovat, když si chceme kytičku sami vypěstovat ( v nastávajícím týdnu se nám to bude hodit).

Příloha č.2 - Hra ,,Čáp ztratil čepičku"

Na jaře je všude  kolem nás hodně barviček. Tráva se zelená kvetou kytičky, svítí sluníčko a také se vracejí čápi z teplých krajin. Pojďme si zahrát hru ,,Čáp ztratil čepičku". Děti hru znají ze školky. Chodíme jako čápi a říkáme básničku:

Čáp ztratil čepičku,

měla barvu barvičku např. modrou.

Když vyslovíte barvu, děti musejí danou barvu najít a ukázat na ni. Hru opakujeme a střídáme různé barvy. Hru můžeme hrát doma, nebo i venku na zahradě.

Příloha č.3 - Poznáte kdy přichází jaro?

Děti samy podle obrázků povídají. Jaro je když ..........

..

Příloha č.4 - Pomůžou nám děti s jarní výzdobou vitríny?

Ve školce bychom s dětmi dělaly výrobky, které bychom použily na výzdobu vitríny. Bohužel to zatím není možné. My jsme pro Vás ale tyto úkoly připravily a budeme se těšit, až si je prohlédneme a budeme je moci použít do vitríny. Výrobky nám můžete přinést do školky. Od pondělí bude před budovou školy připravena krabice do které nám můžete výrobky nosit a my si je tam poté vyzvedneme.

1. Včelka - Včeličku můžete vyrobit dle vlastní představy, nebo použít šablony. Jen poprosíme, aby včelky nebyly moc velké . Ideální velikost je na papír velikosti A6, což je jako malý notýsek. Včelky vybarvíme a vystřihneme.

..

2. Hrneček - fantazii se opět meze nekladou. Hrneček nakreslíme nejlépe na čtvrtku, vybarvíme a vystřihneme. Můžeme udělat různé vzory, nebo obrázek na hrnečku. Opět velikostně A6. Můžete opět použít šablonu, nebo nakreslit svůj vlastní hrneček.

Příloha č.5 -Úkoly pro chytré hlavičky ,,spojovačky"

.,

Příloha č.6 - Hledání pokladů

Podaří se Vám splnit všechny úkoly? Budeme se těšit na fotky od Vás, jak dobře Vám to šlo.

Použité zdroje: www.pinterest.com