12.4. - 16.4. - Den země

Den země - připomeneme dětem potřebu uvědomění si ochrany přírody, vysvětlíme si, že i my jsme její důležitou součástí, dozvíme se, jak se starat o naši přírodu a jak ji můžeme chránit, roztřídíme odpad do správných kontejnerů

Příloha č. 1 - Na tomto obrázku se můžeme podívat, jak děti krásně namalovaly naší zeměkouli, i my si ji můžeme zkusit namalovat. Na obrázku se podíváme, jak zeměkoule šťastná, když všechno na ní funguje, jak má.

Příloha č. 2 - Jak se správně chovat k přírodě? Přečteme dětem krátký text o přírodě a o tom, jak se k ní správně chovat. Děti nám s tím mohou pomoci, že budou doplňovat slova podle obrázku.

Příloha č. 3 - grafomotorika. Tyhle listy jsou opravdu těžké a jsou určené spíše pro větší žabičky

..

Příloha č. 4 - Dokážete správně přiřadit obrázky? Kdy bude zeměkoule šťastná a kdy bude smutná?

Příloha č. 5 - Třídíme odpad. Povíme si o třídění odpadu, jaké barvy popelnic můžeme nejčastěji vidět na ulici?

..

Podívejte se, co kam patří, jak bychom správně měli třídit odpad.

Příloha č. 6 - básnička s pohybem

Slunce

Vyšlo slunce, zasvítilo, (chůze)
na nebi se otočilo, (ruce vbok, otáčení)