25.5. - 29.5. - Opakovací týden (květen)

Zopakování předešlých tématických celků (Maminky mají svátek, Rozkvetlá zahrada, Bez práce nejsou koláče).

Můžete si zopakovat básničky z předešlých týdnů a zjistit, jak na tom děti jsou, kolik si pamatují.
A teď si zkusíme dalších několik zábavných úkolů :)

Příloha č.1 Zahřívací kolečko - kolik vidíš na obrázkách rozdílů? Jak se jmenujou děti? Co dělají?

rozdíly

Příloha č. Poznáš zvířátka? Jak dělají (nebo některá ,,nemluví")? Uměl bys vytleskat a spočítat slabiky? Na kolik slabik je zvířátko, tolik vybarvi koleček pod ním. :)

slabiky

Příloha č.3 Kudy se má vydat kravička, aby mohla dát mlíčko farmáři? Víš, komu se říká farmář a co dělá?

bludiště

Příloha č.4 Podívej se na obrázek - co vidíš? Je to ovoce/zelenina? Přiřaď správné kolečko a zkus pojemnovat, co je na obrázku.

zelenina

Příloha č.5 Rozstříhej si podle čar půlky stromů a zkus je poskládat tak, jak patří k sobě. Víš, co na stromech roste? Jak se tomu říká a jak se stromy jmenují?

stromy

Příloha č.6 Vyjmenuješ roční období? Uměl bys rozstříhat a přiřadit obrázky, co kam patří? Jak se kdy oblékáme?

roční období

Příloha č.7 Grafomotorika - kytičky rostou všude kolem nás a jak krásně voní. Zkus domalovat druhou půlku kytičky - za odměnu si jí můžeš vybarvit veselými barvami. :)

grafomotorika

Příloha č.8 Rybičky, spočítejte, kolik je vás v okénku a zakroužkujte správné číslo.

počty

Příloha č.9 Víš, co jezdí, co pluje, co létá? Povídej o tom mamince.

dopravní prostředky

Příloha č.10 Voní to, chutná to, je to hezké, ......

smysly

Příloha č.11 Bláto určitě nějaké najdete, autíčko také. Zkuste, jak umí malovat vaše oblíbené autíčko. :)) (papír nebo kus látky, staré prostěradlo - vítáno).

traktor

Příloha č.12 O Smolíčkovi Pacholíčkovi - maminko, přečteme si pohádku?

Smolíček

8. 7. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, na jihu zpočátku až polojasno a srážky jen ojediněle. Denní teploty 16 až 20°C, na jihu kolem 24°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Svátek má Nora