Pracovní sešity

Vážení rodiče,

uvědomujeme si, že toho máte až nad hlavu, ale pokud už nevíte, jak děti zabavit a zároveň je touto zábavou také vzdělávat, nabízíme Vám návod, jak pracovat s jejich pracovními sešity.

Je to úkol cca 2x v týdnu na 20 minut. Berte to jako zábavnou přípravu do první třídy.

Poprosila bych Vás, abyste nenechávali děti pracovat samotné. Je důležité, abyste dohlédli na úchop tužky, na uvolněné zápěstí a hlavně jim předčítali zadání, které k úkolu vždy najdete. Pilně jsem rozpočítávala, kolik úkolů byste mohli plnit, aby nám pracovní sešit vystačil cca do konce května a vychází to vážně jen na 2 úkoly (2 stránky) týdně.

Nechám pochopitelně na Vás, zda s pracovním sešitem budete nebo nebudete chtít pracovat, zda budete pracovat kupříkladu v pondělí a středu stejně tak, jako jsme s ním pracovali my ve školce. Je to zcela na Vás.

Ale pokud bych Vás mohla poprosit, pracujte s dětmi důsledně. Sami uvidíte, co dítěti jde nebo nejde a poté s ním můžete další vzdělávání zaměřit tímto směrem.

Dám Vám ještě návod, jak práci se sešitem obohatit. V každé kapitole zkoušíme: jaké číslo má kapitola, kde je pravo/levo, co je sloupec/řádek, na jakou hlásku začíná ten a ten obrázek, na jaké končí atp..

Pro jakékoli dotazy a otázky jsem Vám k dispozici na e-mailu: marketa.prochazkova@zsmscista.cz nebo na telefonním čísle (uvedeno v děníčku).

PS: Máte šikovné děti, takže to pro Vás nebudou žádné nervy, ale balzám na duši!!! Klidně se pochlubte i fotkou, jak jim to jde, určitě je zveřejním na našich stránkách, potěší to je a nás také!!!!

28. 5. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 15 až 19°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Svátek má Vilém