Stávka 27.11.2023

stávka

Základní škola a Mateřská škola Čistá se připojuje ke stávce 27.11.2023

Vážení zákonní zástupci,

dne 21.11.2023 ustavený Stávkový výbor zaměstnanců Základní školy a Mateřské školy Čistá oznámil ředitelce školy, že všech 24 zaměstnanců se bude dne 27.11.2023 účastnit celodenní stávky, a to formou neúčasti v zaměstnání. Bude přerušen provoz mateřské školy, základní školy, školní družiny a školní jídelny. Škola bude zcela uzavřena. Změnu postoje zaměstnanců Základní školy a Mateřské školy Čistá může změnit jen dohoda odborů se státem.

Vážení rodiče, jsme si vědomi toho, že naše rozhodnutí Vám způsobí komplikace. Avšak situace v regionálním školství je opravdu vážná. Stávka, do které vstupujeme, je stávkou za účelem udržení kvality ve vzdělávání Vašich dětí, našich žáků.

Operativní rozhodnutí MŠMT nás velmi znepokojují a jejich realizování by mělo zásadní dopad na provoz škol a úroveň vzdělávání.

Stávkový výbor doručil ředitelce školy níže uvedené důvody stávky:

Chceme:

• Zabránit nekoncepčním zásahům do fungující vzdělávací soustavy.
  • Zabránit škrtům v rozpočtu kapitoly školství na rok 2024.

Cílem stávky je zabránit dalšímu snižování výdajů ve školství, čímž by došlo k negativnímu ovlivnění kvality vzdělávání. Důsledkem toho by mohlo dojít k omezení počtu vyučovacích hodin, zvyšování počtu žáků ve třídách, slučování tříd, slučování škol, případně rušení malých škol. Snížení finančních prostředků by rovněž omezilo pořizování učebnic a pomůcek pro vzdělávání. Pokud se naplní avizované škrty počtu nepedagogických pracovníků a snížení jejich platů, bylo by velmi těžké zajistit provoz škol. Ve svém důsledku to může mít vliv na kvalitu a dostupnost školního stravování.

Nebojujeme za sebe, ale za naše děti.

Děkujeme za pochopení.

Ing. Marie Kruntová, MBA, ředitelka školy

Stávkový výbor: Mgr. Bc. Anna Reiningerová, Zuzana Machová, Jana Stárková

Datum vložení: 21. 11. 2023 18:47
Datum poslední aktualizace: 21. 11. 2023 19:57
Autor: Mgr. Jana Švolbová

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

dnes, pondělí 4. 3. 2024