Národní testování 3.,5.,7. ročník

Národní testování 2021/2022  –  3., 5., 7. ročník

V květnu školního roku 2021/2022 se naši žáci ze třetího, pátého a sedmého ročníku zúčastnili Národního testování, které připravila firma SCIO. Celorepublikové srovnávací testování těchto tříd bylo z předmětů:

3. ročník – ČJ, M, AJ, AJ (poslech), Člověk a jeho svět, Klíčové kompetence,

5. ročník – ČJ, M, AJ, AJ (poslech), Obecné studijní předpoklady OSP,

7. ročník – ČJ, M, AJ, AJ (poslech), Obecné studijní předpoklady OSP.

Testování probíhalo on-line v aplikaci ScioDat.

Národní testování jsme zařadili proto, abychom si ověřili, zda se nám daří naplňovat naše výchovně vzdělávací cíle. Měli jsme tak možnost, zjistit úroveň znalostí a dovedností našich žáků a porovnat je s výsledky ostatních škol.

Pro každého žáka připravuje společnost SCIO individuální zprávu. V dokumentu jsou rozpracovány jeho výsledky v jednotlivých testech. Je poukázáno na silné stránky, ale zároveň jsou označeny oblasti, kterým je třeba věnovat pozornost. Výsledky každého žáka jsou porovnány s výsledky všech ostatních účastníků testování. Žáci mají dále možnost porovnat svůj individuální výkon s vlastními studijními předpoklady a tím zjistit, zda pracují na hranici svého maxima, anebo svůj potenciál nevyužívají zcela dostatečně a je potřeba se v něčem ještě zlepšit.

Výsledky SCIO testů nám potvrdily schopnosti jednotlivých žáků, které odpovídají i školnímu hodnocení. Velikou radost nám udělali žáci z třetího a pátého ročníku v předmětech matematika a český jazyk, kde v obou ročnících dosáhli výborných výsledků. Žáci ze sedmého ročníku dosáhli výborných výsledků v předmětu matematika.

Marie Kruntová

Hodnocení školy

ZŠ a MŠ Čistá: 3. ročník – 16 žáků

Celková účast škol v ČR: 167 škol - 3500 žáků

Výsledky našich žáků jsou lepší než u 60 % zúčastněných škol.

Výsledky našich žáků jsou lepší než u 60 % zúčastněných škol.

Anglický jazyk

Polovina zúčastněných škola měla v anglickém jazyce lepší výsledky než naši žáci.

Anglický jazyk – poslech

60 % zúčastněných škola měla v anglickém jazyce poslechu lepší výsledky než naše škola.

Klíčové kompetence

Výsledky našich žáků v klíčových kompetencích jsou lepší než u 60 % zúčastněných škol.

Člověk a jeho svět

Výsledky našich žáků v předmětu Člověk a jeho svět jsou lepší než u 70 % zúčastněných škol.

ZŠ a MŠ Čistá: 5. ročník – 5 žáků

Celková účast škol v ČR: 322 – 9600 žáků

Výsledky našich žáků v českém jazyce jsou lepší než u 80 % zúčastněných škol.

Z hodnocení tematických částí testu vyplývá, že výsledky žáků jsou výborné v těchto oblastech:

• mluvnice
  • sloh a komunikace

průměrné v této oblasti:

• literatura a čtenářská gramotnost

Z hodnocení dovednostních částí testu vyplývá, že výsledky žáků jsou výborné v částech:

• posouzení
  • interpretace a získávání informací

Výsledky žáků jsou na vyšší úrovni, než jaká odpovídá úrovni jejich studijních předpokladů. Žáci pracují nad svoje možnosti.

Výsledky našich žáků jsou lepší než u 80 % zúčastněných škol.

Z hodnocení tematických částí testu vyplývá, že výsledky žáků byly výborné v částech:

• čísla a početní operace
  • geometrie v rovině a prostoru

• závislosti, vztahy a práce s daty
  • nestandardní aplikační úlohy a problémy

Z hodnocení dovednostních částí testu vyplývá, že výsledky žáků byly výborné v částech:

• porozumění

• aplikace

Anglický jazyk

V anglickém jazyce se žáci hodnotili na základě dosažené úrovně podle kategorií Společenského evropského referenčního rámce pro jazyky (A0, A1, A2, B1, B2, C1).

Rozložení úrovní našich testovaných žáků:

A1       20 % žáků

A2       60 % žáků

B1        20 % žáků

ZŠ a MŠ Čistá: 7. ročník – 17 žáků

Celková účast škol v ČR: 131 – 4600 žáků

Polovina zúčastněných škol měla v českém jazyce lepší výsledky než naši žáci.

Z hodnocení tematických částí testu vyplývá, že výsledky žáků jsou průměrné v těchto oblastech:

• mluvnice
  • sloh a komunikace
  • literatura a čtenářská gramotnost

Z hodnocení dovednostních částí testu vyplývá, že výsledky žáků jsou průměrné v částech:

• posouzení
  • interpretace a získávání informací

Výsledky našich žáků jsou lepší než u 80 % zúčastněných škol.

• čísla a početní operace
  • geometrie v rovině a prostoru

• závislosti, vztahy a práce s daty
  • nestandardní aplikační úlohy a problémy