Školní kluby a doučování

Nabídka školních klubů a doučování

Čtenářský klub - 1. a 2.st.

Mgr. Jana Švolbová
středa 13:15 - 14:45

Doučování AJ - 1. a 2.st.

Mgr. Klára Rudolfová
úterý 14:00 - 15:00

Klub zábavné logiky a deskových her 1. st.

Mgr. Pavla Slabá
úterý 13:15 - 14:45

Klub zábavné logiky a deskových her 2. st.

Mgr. Kateřina Lauberová
čtvrtek 14:00 - 15:30

Badatelský klub - 2.st.

Mgr. Anna Reiningerová
úterý 14:00 - 15:30

Doučování ČJ - 2.st.

Mgr. Markéta Kočová
pátek 11:45 - 12:45

Kluby

Klub zábavné logiky a deskových her

(Mgr. Pavla Slabá, Mgr. Kateřina Lauberová)

Cílem klubu je rozvíjet logické (ale i informatické) a strategické myšlení žáků. Vést žáky k logickému aktivnímu uvažování, naučit je vytvářet strategie a způsoby řešení. Klub je vybaven řadou deskových her (Velbloudí dostihy, Multipolus, Robo Rally, Ekopolis, Šachy), hlavolamy, časopisy, tablety s výukovými programy a interaktivní tabulí. Děti mají k dispozici psací a výtvarné potřeby. Členové klubu se budou scházet pravidelně v učebnách matematiky a 2. ročníku pod vedením p. učitelky K.Lauberové  a  p. uč. P. Slabé.

Pokud se Vaše dítě přihlásí, je jeho účast povinná.

Čtenářský klub

(Mgr. Jana Švolbová)

Cílem čtenářského klubu je nejen děti naučit lépe ovládat čtenářské techniky, ale také v nich probouzet a podporovat zájem o čtení a radost z něj. Naším záměrem je budovat u dětí pevné čtenářské návyky, představit jim čas strávený nad knihou jako dobrodružství, zábavu a nenásilné poučení.

Návštěva klubu by měla dětem pomoci k tomu, aby rády a samostatně četly, dokázaly si vybrat knihu podle svého zájmu, hovořily o tom, co přečetly, vzájemně si knihy doporučovaly, používaly postupy, které jim pomohou porozumět textu, nalézaly v knihách zajímavé informace, dokázaly naslouchat a vzájemně spolupracovat.

Čtenářskou gramotnost budeme rozvíjet především pomocí metody RWCT (Čtením a psaním ke kritickému myšlení) - podvojný deník, párové čtení, pětilístek, poslední slovo patří mně, Vennův diagram, volné psaní, brainstorming a další.

Klub je vybaven celou řadou současných titulů pro děti a mládež (především z oblasti beletrie), podsedáky, tablety a interaktivní tabulí. Děti mají k dispozici psací a výtvarné potřeby.

Členové klubu se budou scházet pravidelně  v učebně 1. ročníku pod vedením paní učitelky Švolbové.

Badatelský klub

(Mgr. Anna Reiningerová)

Badatelský klub nabízí aktivity a činnosti, které žáky naučí něco nového z přírodopisu, fyziky a chemie. Zejména se zaměříme na práci s informacemi, kladení otázek a tvorbu hypotéz. Vlastním bádáním na otázky odpovíme a dané hypotézy ověříme.

Aktivity badatelského klubu jsou rozděleny do několika oblastí. Uskuteční se pokusy s vodou, vzduchem, dozvíme se něco nového o lidském těle, budeme pozorovat živou přírodu, vyrobíme si jedlou modelínu, krystal nebo zjistíme, zda mohl přiletět život z vesmíru a zrealizujeme mnoho dalších zajímavých aktivit.

Na pokusy budeme potřebovat pomůcky, které jsou volně dostupné a většinu z nich najde každý z nás doma v kuchyni.

Doučování

Doučování žáků ohrožených školním neúspěchem a ostatních.

Český jazyk pro II. stupeň

(Mgr. Markéta Kočová)

Anglický jazyk pro I. a II. stupeň

(Mgr. Klára Rudolfová)

Schůzky se uskuteční každý týden po dobu minimálně jednoho pololetí školního roku (po zapsání je účast povinná). Doučování bude probíhat individuální nebo jinou formou než při klasické výuce. Cílem je zdokonalit si a procvičit si dané učivo či probírající látku v jednotlivých předmětech.

Nezapomeňte, že po zapsání je účast Vašeho dítěte povinná a pravidelná. Kapacita klubů je omezená.

2. 12. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty -2 až 2°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Svátek má Blanka