Školní kluby

Nabídka školních klubů

Čtenářský klub - 1. a 2.st.

Mgr. Jana Švolbová
středa 14:00 - 15:30

Klub anglického jazyka - 9.r.

Mgr. Klára Rudolfová
čtvrtek 13:00 - 14:00

Badatelský klub - 2.st.

Mgr. Bc. Anna Reiningerová
úterý 14:00 - 15:30

Kluby

Čtenářský klub

(Mgr. Jana Švolbová)

Cílem čtenářského klubu je nejen děti naučit lépe ovládat čtenářské techniky, ale také v nich probouzet a podporovat zájem o čtení a radost z něj. Naším záměrem je budovat u dětí pevné čtenářské návyky, představit jim čas strávený nad knihou jako dobrodružství, zábavu a nenásilné poučení.

Návštěva klubu by měla dětem pomoci k tomu, aby rády a samostatně četly, dokázaly si vybrat knihu podle svého zájmu, hovořily o tom, co přečetly, vzájemně si knihy doporučovaly, používaly postupy, které jim pomohou porozumět textu, nalézaly v knihách zajímavé informace, dokázaly naslouchat a vzájemně spolupracovat.

Čtenářskou gramotnost budeme rozvíjet především pomocí metody RWCT (Čtením a psaním ke kritickému myšlení) - podvojný deník, párové čtení, pětilístek, poslední slovo patří mně, Vennův diagram, volné psaní, brainstorming a další.

Klub je vybaven celou řadou současných titulů pro děti a mládež (především z oblasti beletrie), podsedáky, tablety a interaktivní tabulí. Děti mají k dispozici psací a výtvarné potřeby.

Členové klubu se budou scházet pravidelně  v učebně 1. ročníku pod vedením paní učitelky Švolbové.

Badatelský klub

(Mgr. Bc. Anna Reiningerová)

Badatelský klub nabízí aktivity a činnosti, které žáky naučí něco nového z přírodopisu, fyziky a chemie. Zejména se zaměříme na práci s informacemi, kladení otázek a tvorbu hypotéz. Vlastním bádáním na otázky odpovíme a dané hypotézy ověříme.

Aktivity badatelského klubu jsou rozděleny do několika oblastí. Uskuteční se pokusy s vodou, vzduchem, dozvíme se něco nového o lidském těle, budeme pozorovat živou přírodu, vyrobíme si jedlou modelínu, krystal nebo zjistíme, zda mohl přiletět život z vesmíru a zrealizujeme mnoho dalších zajímavých aktivit.

Na pokusy budeme potřebovat pomůcky, které jsou volně dostupné a většinu z nich najde každý z nás doma v kuchyni.

Klub anglického jazyka

(Mgr. Klára Rudolfová)
Doučování žáků ohrožených školním neúspěchem a ostatních.

Schůzky se uskuteční každý týden po dobu minimálně jednoho pololetí školního roku (po zapsání je účast povinná). Doučování bude probíhat individuální nebo jinou formou než při klasické výuce. Cílem je zdokonalit si a procvičit si dané učivo či probírající látku v jednotlivých předmětech.

Nezapomeňte, že po zapsání je účast Vašeho dítěte povinná a pravidelná. Kapacita klubů je omezená.

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, pátek 24. 9. 2021
zataženo 18 °C 12 °C