4.5 - 8.5. Maminky mají svátek

Tento týden bychom měli pilně nacvičovat na Školní akademii, což nám bohužel momentální situace nedovoluje. Naučíme se společně alespoň básničku pro naši maminku, vyrobíme jí krásné přáníčko a nějaký malý dáreček.

Příloha č.1 Básnička pro maminku (každý z nás má tu nejlepší maminku na světě)

Spanilá jak růžička,
dala ti půl srdíčka.

Umí něžně pohladit,
v pravou chvíli poradit.

Jenom jednu každý má,
celý den se usmívá.

Už i měsíc, hvězdičky,
závidí ti hubičky.

Příloha č.2 Udělej mamince radost

a) natrhej kytičku, která maminku potěší, řekni jí, jak moc jí máš rád a obejmi ji

b) zvládl/a bys udělat mamince obrázek pro radost třeba z kamínků, šišek, květů atd. - podívej se, jaké krásné srdíčko jí můžeš vyčarovat (anebo zkus postavit přímo maminku - použij vše, co najdeš venku v přírodě)

srdíčko kameny

Příloha č.3 Přáníčko pro maminku - budeme potřebovat bílou čtvrtku, růžovou nebo červenou temperu, štětec, červený papír (proužky, z kterých budeme odstřihovat malé trojúhelníky), nůžky, lepidlo a svoje šikovné ruce :) - vše je vyfoceno v návodu

potřeby k výroběsrdíčkohotovo

Příloha č.4 Kytičky pro maminku, které jen tak neuschnou - troufnete si na kytičku z knoflíků nebo z lísek od vajíček? Podívejte se, jakou krásnou kytičku mamince můžete vyrobit - budeme potřebovat knoflíky, lepidlo, barevný papír na stonky a nějaký pěkný barevný papír, kam vše nalepíme a na druhou kytici lísky od vajíček, temperové barvy, knoflíky, barevný papír na stonky, mašličku a opět nějaký hezký podklad, kam vše nalepíme.

knoflíkylísky

Příloha č.5 Moje krásná maminka - Víš, jak se tvoje maminka jmenuje? Co ráda dělá? Zahraj si na kadeřníka a dokresli mamince vlasy :)

vlasy

Příloha č.6 Pomáháš rád mamince? Co kdybys jí pomohl/a uvařit nějakou dobrotu. Co to asi bude, až to bude?

vaření

Příloha č.7 Víš, co všechno maminka dělá? O co všechno se stará? Podívej se na obrázky a zkus to pojmenovat. Jestli víš ještě něco navíc, pověz nám o tom :)

co maminka dělá

Příloha č.8 Co je symbolem lásky? SR...KO -  zkusíte také některé vyrobit? První obrázek jsou navlečené korálky na drátku, ozdobené mašličkou a na druhém obrázku jsou nalepené fazole, čočka, .... na tvrdém kartónu :) obě srdíčka si může maminka zavěsit :)