O nás

Školní družina1. Vážení rodiče, přečtěte si prosím pečlivě celý Školní řád školní družiny. Zde Vám nabízíme pouze výňatek. Školní řád a ŠVP je k dispozici ve ŠD. Žák je povinen řídit se řády ŠD i ZŠ. Při nedodržování školního řádu budou podle charakteru provinění učiněna výchovná opatření (domluva, pohovor s rodiči, vyloučení ze ŠD). Do hodnocení a klasifikace chování žáka se započítávají i projevy a chování v činnostech ŠD – platí zde i ustanovení vyhlášky o základní škole.

2. Kapacita ŠD je 30 dětí.
Školní družina má jedno oddělení.
Vedoucí ŠD: Mgr. Kateřina Lauberová (ranní družina)

Vychovatel: Mgr. Jiří Tůma (odpolední družina)

3. Provoz ŠD:
Ranní družina od 6:00 do 7:45 hod.
Odpolední družina od 11:40 do 16:00 hod.

4. Docházka přihlášených dětí do ŠD je povinná. Každou nepřítomnost, která není zdůvodněná nepřítomností ve vyučování, je nutno řádně omluvit. Děti odcházejí ze ŠD podle sdělení v zápisovém lístku. Při mimořádných odchodech napíší rodiče omluvenku, kdo si dítě vyzvedne, nebo má-li jít samo a v kolik hodin. Nesmí chybět podpis a datum (žádanky najdete na internetových stránkách školy nebo si ji můžete vyzvednout přímo u vychovatelky).

5. Za žáka, který byl ve škole a do ŠD se nedostavil, ačkoliv tam měl být, nesou zodpovědnost rodiče (zákonný zástupce). Do zájmových kroužků děti odcházejí a přicházejí po skupinkách podle seznamu. Za cestu žáka do kroužků, popřípadě zpět do ŠD nenese vychovatelka zodpovědnost.

6. Pomůcky do ŠD: v penálu (nůžky, pastelky, tužku, fixy). Ve školní družině lze ponechat podepsaný hrneček na pití a  podepsanou zástěru na výtvarnou činnost. Správně vybavený cvičební úbor. Veškeré oblečení a pomůcky podepište. Žáci si budou brát pro pobyt na ven i do tělocvičny cvičební úbor, proto dejte dětem do sáčku tepláky, mikinu, kraťasy, tričko, cvičky do tělocvičny a boty na ven. V zimních měsících budeme chodit bobovat, každé dítě bude mít v šatně nepromokavé kalhoty, čepici, šálu a rukavice. Oblékejte děti podle počasí.

7. Vychovatel dochází na oběd s žáky, kteří končí 4. vyučovací hodinou, následně přecházejí společně do ŠD. Po 5. vyučovací hodině vede na oběd žáky učitelka, žáci přicházejí do ŠD jednotlivě.

8. Režim vyzvedávání žáka z činností ŠD: po ukončení vyučování do 13:00 a dále od 15:00 do 16:00 hod. Z důvodu nenarušení plánovaných činností v době mezi 13:00 – 15:00 hod.

9. Pitný režim není ve školní družině zajištěn. Dávejte dětem pití a malou svačinu. Popřípadě žáci mohou využít aquabar na chodbě 1. patře.

10. Informace o ŠD a chování žáka můžete získat přímo ve ŠD, na třídních schůzkách ZŠ nebo se můžete kontaktovat telefonicky.

11. Při nevyzvednutí žáka zákonným zástupcem z činnosti ŠD do konce stanovené provozní doby ŠD se snaží vychovatelka telefonicky spojit se zákonným zástupcem. Není-li nikdo ze zákonných zástupců či uvedených kontaktních osob k zastižení, sdělí situaci řediteli školy, popřípadě policii.

12. Měsíční platba ŠD je 100,- Kč. Družinu plaťte hotově u paní Jany Stárkové ve druhém patře nebo inkasem z účtu.

20. 10. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Svátek má Vendelín