O nás

Školní družina1. Vážení rodiče, přečtěte si prosím pečlivě celý Školní řád školní družiny. Zde Vám nabízíme pouze výňatek. Školní řád a ŠVP je k dispozici ve ŠD I. Žák je povinen řídit se řády ŠD i ZŠ. Při nedodržování školního řádu budou podle charakteru provinění učiněna výchovná opatření (domluva,pohovor s rodiči,vyloučení ze ŠD). Do hodnocení a klasifikace chování žáka se započítávají i projevy a chování v činnostech ŠD – platí zde i ustanovení vyhlášky o základní škole.

2. Kapacita ŠD je 50 dětí.
Školní družina má dvě oddělení:
I. oddělení (učebna ŠD v I. patře vpravo) - Anna Ryvolová
II. oddělení (ŠD 2 - 2. patro) - Mgr. Jiří Tůma

3. Provoz ŠD:
Ranní družina od 6:00 do 7:45 (oddělení jsou spojena ve ŠD I.)
Odpolední družina od 11:40 do 16:00 (oddělení jsou rozdělena dle týdenní skladby)

4. Docházka přihlášených dětí do ŠD je povinná. Každou nepřítomnost, která není zdůvodněná nepřítomností ve vyučování, je nutno řádně omluvit. Děti odcházejí ze ŠD podle sdělení v zápisovém lístku. Při mimořádných odchodech napíší rodiče omluvenku, kdo si dítě vyzvedne, nebo má-li jít samo a v kolik hodin. Nesmí chybět podpis a datum! (žádanky najdete na internetových stránkách školy nebo si ji můžete vyzvednout přímo u vychovatelky)

5. Za žáka, který byl ve škole a do ŠD se nedostavil, ačkoliv tam měl být, nesou zodpovědnost rodiče (zákonný zástupce). Do zájmových kroužků děti odcházejí a přicházejí po skupinkách podle seznamu. Za cestu žáka do kroužků, popřípadě zpět do ŠD nenese vychovatelka zodpovědnost.

6. Pomůcky do ŠD: v penálu (nůžky, pastelky, tužku, fixy). Ve školní družině lze ponechat podepsaný hrneček na pití a  podepsanou zástěru na výtvarnou činnost. Správně vybavený cvičební úbor. Veškeré oblečení a pomůcky podepište! Žáci si budou brát pro pobyt na ven i do tělocvičny cvičební úbor, proto dejte dětem do sáčku tepláky, mikinu, kraťasy, tričko, cvičky do tělocvičny a boty na ven. V zimních měsících budeme chodit bobovat, každé dítě bude mít v šatně nepromokavé kalhoty, čepici, šálu a RUKAVICE. Oblékejte děti podle počasí!!!!

7. Vychovatelka dochází na oběd s žáky, kteří končí 4. vyučovací hodinou, následně přecházejí společně do ŠD. Po 5. vyučovací hodině vede na oběd žáky učitelka, žáci přicházejí do ŠD jednotlivě.

8. Režim vyzvedávání žáka z činností ŠD: po ukončení vyučování do 13:00 a dále od 15:00 do 16:00. Z důvodu nenarušení plánovaných činností v době mezi 13:00 – 15:00.

9. Pitný režim není ve školní družině zajištěn. Dávejte dětem pití a malou svačinu. Popřípadě žáci mohou využít aquabar na chodbě 1. patře.

10. Informace o ŠD a chování žáka můžete získat přímo ve ŠD, na třídních schůzkách ZŠ nebo se můžete kontaktovat telefonicky.

11. Při nevyzvednutí žáka zákonným zástupcem z činnosti ŠD do konce stanovené provozní doby ŠD se snaží vychovatelka telefonicky spojit se zákonným zástupcem. Není-li nikdo ze zákonných zástupců či uvedených kontaktních osob k zastižení, sdělí situaci řediteli školy, popřípadě policii.

12. Měsíční platba ŠD je 100,- Kč. Družinu plaťte hotově u paní Jany Stárkové ve druhém patře nebo inkasem z účtu.

2. 6. 2020

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, přechodně až zataženo, postupně místy přeháňky. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 11 až 7°C.

Svátek má Jarmil