23.11.-27.11. Opakovací týden (listopad)

Opakovací týden za měsíc listopad pojmeme jako opakování všeho, co by měl předškolák umět :) (z předešlých týdnů si zopakujte básničky, písničky).

Příloha č.1 Najdi 5 rozdílů, zkus je dokreslit a obrázek si můžeš vybarvit. Kdo je na obrázků? K čemu ho lidi potřebují?

najdi 5 rozdílů

Příloha č.2 Spoj stejné obrázky a stejně je také vybarvi. Jaké má listí na podzim barvu? A co se s listím na podzim děje?

spoj stejné a vybarvi

Příloha č.3 Co vidíš na obrázku? Zkus ke každému něco povědět. Co to je, kde to můžeš vidět (na stromě, pod stromem, ve školce, ...). Obtáhni si obrázky tužkou. Vytleskejte si slabiky a povězte si, jaká je 1. hláska slova. Poznáš i hlásku poslední????

co vidíš

Příloha č.4 Předložky. Kde je pes? Kde je kočka, ryba, pták? Povídejte si u obrázku, kde jsou která zvířátka, věci. Poté ať si děti vezmou oblíbenou hračku a zkusí jí dle vašeho ,,diktátu" umístit tam, kam říkáte. Zkuste si role obrátit - vy dejte hračku třeba pod stůl a zeptejte se, kde se hračka nachází. :)

předložky

Příloha č.5 Vezmi si tužku. Poznáš, co je na obrázku? Zvládneš jej dokreslit? Nejdříve si hotový obrázek obtáhni, to ti určitě pomůže.

dokresli

Příloha č.6 Pravá nebo levá? Nahoru nebo dolu? Najdi si pastelky, které budeš potřebovat, pojmenuj jejich barvu a dej se do práce. :)

pravolevá orientace

Příloha č.7 Překreslování tvarů. Pozor, úkol pro šikovné hlavičky a ručičky. Co ti obrázky připomínají? Zapoj fantazii.

překreslování

Příloha č.8 Ozdob si stromeček. Vystřihni si geometrické tvary a zkus je dát na stromeček tak, aby pasovaly do bílého okénka stejného tvaru. Poznáš je, zvládneš je pojmenovat?

geometrické tvary

Příloha č.9 Maminky, půjčte dětem pekáč nebo plech na pečení a trošku mouky, prosím. :) Na pomoc si můžete vzít třeba vařečku, i když prsty je to mnohem příjemnější a děti více zapojí ruce a prsty. Zkuste si do mouky nakreslit geometrické tvary, napodobujte písmenka, nakreslete zvířátka, zkrátka cokoli vás napadne. Můžete to pojmout jako hru na hádání - ,,Hádej co jsem nakreslil/a?"

psaní do mouky

Příloha č.10 Rozhýbejte se, pobavte se. :) Zkuste stínové divadlo. Fajn večerní zábava, děti to určitě bude bavit.

stínové divadlo

Čerpáno z: www.pinterest.com