23.11.-27.11. Opakovací týden (listopad)

Opakovací týden za měsíc listopad (témata: Není drak jako drak, Co umí vítr a déšť, Blíží se advent).

Příloha č. 1 - básnička s pohybem (básničku jsme s dětmi dělaly ve školce, zkuste jestli si jí pamatují)

Drak

Podívejte milé děti, (díváme se směrem k obloze a ukazujeme prstem nahoru)
co tam na obloze letí.

Je to papírový drak, (upažíme ruce)
vyletěl až do oblak. (stoupneme si na špičky)

Létá si to mezi mraky, (na špičkách se pohybujeme po prostoru)
zamávejte na něj taky! (máváme směrem k obloze)

Příloha č. 2 - výroba draka dle vlastní fantazie (použijte na výrobu draka jakýkoli materiál, vyrobte draka libovolného tvaru, který vás zrovna napadne)

....

Příloha č. 3 - grafomotika - hrabání listí (Zvládneš nahrabat poslední lístečky na hromadu? Čáry ti pomohou)

Příloha č. 4 - znaky podzimu (povídáme si, jaké jsou typické znaky podzimu a při té příležitosti poznáváme rozdíly malý X velký)

Příloha č. 5 - cvičíme jazýčkem (písmenko L je pro děti velice složité, zkuste alespoň chvilku trénovat jazýček s důrazem na toto písmeno)

..

Příloha č. 6 - otázky (Zvládneš odpovědět na těchto 12 otázek? Určitě ano, protože my víme, že jsi velký šikula!)

Příloha č. 7 - voda - Ve školce jsme si říkali a ukazovali, co všechno dokáže vítr (pouštěli jsme draka, foukali jsme bubliny z bublifuku, pozorovali spadané listí, kaštany, ořechy i jablka. Nestihli jsme však pokus s vodou. Zkuste dětem ukázat, co se stane s ledem, když bude stát doma na stole v mističce a poté naopak - co se stane s již roztátou vodou v mrazáku.

Použité zdroje: www.pinterest.com, www.google.cz

sobota 20. 4. déšť se sněhem 5/-2 °C