1.6. - 5.6. Děti mají svátek

Povídáme si o Dnu dětí, všechny děti mají svátek - čeká nás den plný překvapení :)

Na tento týden jsme si pro děti ve školce připravily šipkovanou. Půjdeme delší procházku po šipkách a fáborcích, budeme plnit úkoly a když se nám povede dojít až do cíle, tak bychom měli najít poklad. Možná se necháte inspirovat a připravíte pro děti doma také nějakou bojovku.

Příloha č. 1 - Popis obrázků - zkuste se společně s dětmi podívat na obrázky a povídat si o nich. Proč se děti radují? Kolik je na obrázku dětí, kolik balónků, kolik motýlků? Co mají děti na sobě? Povídáme si o tom, že bychom měli být hodní na své kamarády, měli bychom si pomáhat a hrát si společně s nimi. Umíme kamarádovi pochválit obrázek? Poradit mu, když si s něčím neví rady?

..

Příloha č. 2 - Básnička.

Den dětí

Dneska slaví děti svátek,
je tu křik a trochu zmatek.

Všichni se dnes veselí,
nikdo není v posteli.

Dovádí se, tancuje,
hudba k tomu zahraje.

Příloha č. 3 - Pohádkový kvíz - ptejte se dětí na otázky, schválně jestli poznají o jakou pohádku se jedná.

.

Příloha č. 4 - Když jsme jednou žabičky, tak si je také vyrobíme a pak si s nimi pohrajeme. Budeme potřebovat roličku od toaletního papíru (kterou na jednom konci přilepíme nebo sešijeme k sobě), barvičky nebo barevný papír, očíčka a provázek. My ve školce si mouchu vyrobíme z polystyrenové kuličky, aby se nám dobře chytala.

.

Příloha č. 5 - Pobyhové hry - děti by měly říkanky znát ze školky, tak je zkuste trochu rozhýbat.

.

Příloha č. 6 - Znáte všichni barvičky?

.

Příloha č. 7 - Omalovánky.

.

Příloha č. 8 - Stolní hra. Hrajeme si o svátek s rodiči.

.

Příloha č. 9 - Nechaly jsme se inspirovat internetem a myslíme si, že takové vyrábění by mohlo děti velice bavit. Takže, dá si někdo nanuka?

.

Příloha č. 10 - Rozdíly - najdete všechny rozdíly? Určitě ano! A komu se bude chtít, může si obrázek vybarvit.

18. 5. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Svátek má Nataša