25.5. - 29.5. - Opakovací týden (květen)

Zopakování předešlých tématických celků (Maminky mají svátek, Rozkvetlá zahrada, Bez práce nejsou koláče).

Tento týden bychom ve školce znovu společně opakovali za měsíc květen. A s některými z vás opakovat budeme, ale tady jsme si pro vás opět připravily týden zábavných aktivit.

Příloha č. 1 - Složení obrázku (pokud máte možnost si doma obrázek vytisknout, tak pomocí čar obrázek rozstříhejte a nechte děti ho znovu složit, pokud si obrázek nemůžete vytisknout, můžete rozstříhat nějaký velký obrázek z časopisu a rozstříhat jej).

Příloha č. 2 - Zvládnete spočítat želvy na obrázku a jednu z nich vybarvit?

Příloha č. 3 - Na počítání máme básničku!

Všechny moje prsty,
schovaly se v hrsti,
spočítám je hned,
jedna, dva, tři, čtyři, pět. (ukazujeme počty na prstech jedné ruky)

Příloha č. 4 - Vyrobíme lodičku z kteréhokoli materiálu.

...

Příloha č. 5 - Doplnění obličeje. Co, jak a kam patří?

Příloha č. 6 - Poznáš kdo kde bydlí?

Příloha č. 7 - Zvládneš pracovat s modelínou? Máme pro tebe dva úkoly. První je dráha s mantinely z modelíny a foukání ping pongového míčku dráhou za pomoci brčka. Druhý je obtáhnout modelínou nakreslené kolo na papíře.

1.

..

2.

Příloha č. 8 - Míčkem přímo do brány! (vezmeme obyčejný papír a přilepíme ho na podlahu tak, aby nám vznikl prostor pod papírem a trefujeme míčky do "brány").

Příloha č. 9 - Víš jaké zvířátko dělá jaký zvuk? Vyzkoušej..

Příloha č. 10 - Míčkem do díry (vyřízneme v krabici díru, aby se do ní vešel míček, pak do krabice vložíme míček a zkoušíme, jestli se nám to povede).

Příloha č. 11 - Obtahování a dírkování (pospojujeme tečky barvičkami a do každé tečky uděláme dírku, třeba obyčejnou tužkou).

dnes, sobota 20. 4. 2024
déšť se sněhem 5 °C -2 °C